Главное меню
 
 
Погода в Павлограде
GISMETEO: Погода по г.Павлоград
 
 
Дата / Время
 
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Свята України
 
 
1 грудня – Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом

29 листопада 2018 року в актовій залі КЗ «Павлоградський пологовий будинок» відбулась прес-конференція до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом, який 1 грудня цього року відзначаться вже в 30 раз. В роботі прес-конференції взяли участь зав. центром профілактики та боротьби зі СНІДом КЗ «Павлоградська міська лікарня № 1» ДОР» Василенко Лідія Антонівна, лікар акушер-гінеколог КЗ «Павлоградський пологовий будинок» Савченко Тетяна Станіславівна та лікар дермато-венеролог КЗ «Павлоградська міська лікарня № 1» ДОР» Мартієнко Тетяна Борисівна.

У 2018 році Всесвітній день боротьби зі СНІДом присвячений темі: «Знай свій статус». Це гасло також є основною ідеєю проведення, напередодні 1 грудня, Європейського тижня тестування на ВІЛ. Головна мета цієї акції – збільшити кількість людей, які знають свій ВІЛ-статус, і скоротити пізнє виявлення ВІЛ-інфекції шляхом інформування про переваги тестування на ВІЛ. У цей період з 23 по 30 листопада проводяться масові акції тестування. Тест на ВІЛ займає всього 15 хвилин, але допоможе своєчасно дізнатися про свій статус і, можливо, зберегти своє життя, якщо розпочати вчасно лікування.

Василенко Л.А. розповіла про глобальну стратегію для досягнення цілей тисячоліття по зменшенню темпів зростання епідемії ВІЛ до 2020 року і зупинки її до 2030 року - «90/90/90». Вона передбачає, що 90% людей, які живуть з ВІЛ, будуть знати свій ВІЛ-статус, 90% людей, які знають про свій ВІЛ-статус, отримуватимуть якісне та ефективне лікування, і у 90% людей, що знаходяться на лікуванні, буде досягнуте невизначуване вірусне навантаження. Результатом цих заходів стане те, що 73% від усіх людей, які живуть з ВІЛ, перестануть бути небезпечними в плані передачі вірусу іншій людині та буде можливість призупинення поширення ВІЛ-інфекції.

Служба СНІДу Дніпропетровської області активно включилася в цю роботу, і сьогодні позначилися перші позитивні зміни на шляху до досягнення поставлених цілей.
На сьогодні:
- 69% від оціночної чисельності ЛЖВ (людей, які живуть з ВІЛ) знають свій статус і знаходяться під медичним наглядом;
- 66% отримують АРТ;
- 52% мають вірусологічну ефективність від лікування.

А щодо нашого міста, Василенко Лідія Антонівна інформувала журналістів, що в Павлоградському Центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом на сьогоднішній день на обліку знаходиться 838 чоловік:
- 65% від оціночної чисельності ЛЖВ (людей, які живуть з ВІЛ) знають свій статус і знаходяться під медичним наглядом;
- 85% осіб з тих, хто знаходиться під медичним наглядом, отримують АРТ;
- 89,5% мають вірусологічну ефективність від лікування.

За 9 місяців 2018 року було вперше взято на облік 86 ВІЛ-інфікованих осіб. 5277 людей пройшли обстеження, з яких 423 – експрес-тести, під час обстежень було виявлено – 83 ВІЛ-інфіковані особи, з яких 32 – за допомогою експрес-тесту.

Лікар наголосила, що домінуючими шляхами передачі в ВІЛ-інфекції є статевий та парентеральний (ін’єкційний) шляхи інфікування. Тому пріоритетними кроками у боротьбі з епідемією ВІЛ-інфекції в м. Павлограді залишаються:
- попередження нових випадків інфікування ВІЛ;
- забезпечення рівного доступу до консультування і тестування на ВІЛ;
- значне розширення обсягів антиретровірусної терапії.

Завідуюча центром профілактики та боротьби зі СНІДом запросила всіх бажаючих визначити свій ВІЛ-статус за допомогою експрес-тесту, який можна провести в кожній амбулаторії міста та в центрі.

Звертайтесь до СНІД центру у м. Павлограді за адресою: вул. Шевченка, 63, КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР»
Тел.: 050-41-25-707, (0563)20-09-62.


Савченко Т.С. повідомила, що на сьогоднішній день всі ВІЛ-інфіковані вагітні, що отримують антиретровірусну терапію, забезпечені препаратами за рахунок державних коштів та глобального фонду боротьби зі СНІДом. Завдяки впровадженню в нашу область світових стандартів супроводу ВІЛ-позитивних вагітних та народжених ними дітей, ризик передачі вірусу від матері до дитини значно зменшився. Якщо спочатку (з 80-х років) кожна третя дитина була в зоні ризику, то зараз ризик зменшився до 4%.

Існує три шляхи передачі ВІЛ від матері до дитини: трансплацентарний (через плаценту), під час пологів (безпосередньо через кров) і при годуванні груддю. Необхідно перекрити ці шляхи передачі від матері до дитини. По-перше, до питання потрібно підходити свідомо, бажано обстежитися ще до вагітності (регулярні обстеження раз на рік), але можна і в період вагітності. Протягом всієї вагітності обстеження проводяться три рази. У разі виявлення позитивного ВІЛ-статусу, жінка направляється на консультацію, потім призначається профілактична антиретровірусна терапія і до 34 тижня визначається вірусне навантаження (рівень ефективності АРТ). При високому навантаженні планується елективний кесарів розтин (щоб дитина не контактувала з кров'ю матері). Після народження, годування грудьми забороняється, тому що є ризик передачі вірусу через грудне молоко. У подальшому діти отримують профілактичний сироп, теж антиретровірусну терапію, і знаходяться під серологічним контролем - здають аналіз крові. Завдяки всім цим заходам, зараз немає жодної дитини з ВІЛ, народженої від ВІЛ-позитивної матері.

Лікар озвучила динаміку за останні три роки, в 2016 році відбулось18 пологів у ВІЛ-інфікованих жінок, в 2017 році – 22, в 2018 році за 9 місяців – у 20 жінок. Всі діти були народжені здоровими. Кількість жінок, які народжують з ВІЛ не зменшується, в той час як відсоток елективних кесаревих розтинів зменшився, що говорить про ефективність лікування. Вона порадила вагітним своєчасно ставати на диспансерний облік у лікаря, визначити свій ВІЛ-статус та пройти профілактичний курс лікування.

Мартієнко Т.Б. додала, що здоровий спосіб життя та безпечна поведінка – єдиний спосіб захисту від ВІЛ-інфекції та інших соціально небезпечних хвороб, тому кожна людина спроможна сама захистити себе від цих захворювань. Ніхто не захистить вас краще, ніж ви самі. Захист – це вибір правильного партнера та правильне і обов’язкове використання якісних контрацептивів.


Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

Похожие новости:

5 ПРОСТЫХ СОВЕТОВ, которые помогут реже убирать в квартире
Город-призрак среди песков
20 жовтня – Всесвітній день боротьби з раком молочної залози
Йога для глаз: 8 простых упражнений
Серце для життя
Что делать, если загорелась новогодняя елка?
З НОВИМ РОКОМ!
Перерахунок пенсійних виплат із першого січня 2018 року
Старый новый год 2018: традиции и обряды
Про безпеку дорожнього руху в зимовий період
Учите своих детей принимать ответственные решения
Будьте обережні під час несприятливих погодних умов
Як захистити своє здоров’я в умовах епідемії туберкульозу
Профілактика цукрового діабету у дітей та підлітків
Всесвітній день серця
До Всесвітнього дня боротьби проти раку
Інформація щодо сказу
Що потрібно знати про сказ
ГДЕ БОЛЬШЕ ВСЕГО НИТРАТОВ
ПЕРВАЯ ЗЕЛЕНЬ: ЧЕМ ПОЛЕЗЕН ЗЕЛЕНЫЙ ЛУК?
 
 
Сервис
 
 
Реклама

 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:




Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?



Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах