Главное меню
 
 
Погода в Павлограде
GISMETEO: Погода по г.Павлоград
 
 
Дата / Время
 
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Свята України
 
 
13 травня – Всеукраїнський день меланоми

10 травня 2019 року у шкіряно-венерологічному диспансерному відділенні КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ПМР» було проведено прес-конференцію на тему: «До Всеукраїнського дня меланоми». У роботі прес-конференції взяв участь зав. шкіряно-венерологічного диспансерного відділення міської лікарні № 1 Боровик Микола Іванович.

Шкіра людини є природним живим бар’єром, яка захищає організм від впливу несприятливих екологічних та професійних факторів.

Складна структура шкіри включає в себе клітини різних тканин, кожна із яких може піддатися злоякісній трансформації. Цим пояснюється велика кількість різних типів пухлин, які можуть виникати в шкірі. Але більшість із них представлена трьома видами злоякісних новоутворень: базально-клітинний рак (базаліома), плоскоклітинний рак шкіри (сквамозно-клітинна карцинома) і меланома.

Лікар розповів присутнім журналістам, що у всьому світі відзначається різке збільшення захворюваності на злоякісні новоутворення шкіри. Можна запобігти раку шкіри і уникнути його розповсюдження за допомогою виявлення на ранніх стадіях. Меланома - це дуже підступне захворювання з найвищою швидкістю поширення ракових клітин. Вона зустрічається значно рідше інших видів раку шкіри, але є самою злоякісною пухлиною шкіри і має тенденцію до швидкого метастазування.

Боровик М.І. повідомив, що у місті Павлограді за перший квартал 2019 року виявлено 10 випадків захворювання на рак шкіри, із них 2 – меланома. За той же період 2018 року було виявлено 5 випадків раку шкіри, з них 2 – меланома. Ці цифри повинні застерегти населення від байдужого ставлення до стану своєї шкіри.

На самому початку рак шкіри непомітний, він може з'явитися у вигляді плями на шкірі або у вигляді родимки. Зазвичай люди не надають цьому значення, але з часом рак починає проникати в інші частини органів тіла. Ракове утворення, що було досліджено вчасно і не поширилось на інші органи, може бути видалено, і тим самим зберегти людині життя.

Лікар наголосив, що основним фактором, який сприяє виникненню злоякісних новоутворень шкіри, є ультрафіолетове опромінення, точніше, надмірний вплив сонячних променів на шкіру, тому у спекотні дні він порадив уникати перебування на сонці у період з 10:00-16:00, носити закритий одяг та користуватися сонцезахисними засобами.

Міський дерматовенеролог інформував, що найчастіше ризику захворіти на меланому піддаються люди зі світлою шкірою та з великою кількістю родимих плям на тілі. Також фактором впливу на розвиток цього захворювання є спадковість. Таким людям необхідно особливо захищати шкіру.

Фахівець акцентував увагу, що на сьогоднішній день існує сучасний метод діагностики новоутворень шкіри за допомогою приладу – дерматоскоп, завдяки якому підвищується можливість діагностики на ранній стадії до 90% і вище.

Боровик Микола Іванович звернувся до мешканців міста з проханням при найменшій підозрі змін на шкірі терміново звертатися за консультацією до сімейного лікаря, хірурга або дерматовенеролога. Шкіряно-венерологічне диспансерне відділення КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ПМР» (вул. Шевченко, 63) працює з 8:00 до 15:00 щодня, крім суботи та неділі.


Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

Похожие новости:

20 жовтня – Всесвітній день боротьби з раком молочної залози
Старый новый год 2018: традиции и обряды
КАК ВЫБРАТЬ ДЫНЮ БЕЗ НИТРАТОВ И ЧЕМ ОНА ПОЛЕЗНА
СПИСОК змінених номерів телефонів МЛ №4 м. Павлоград
14 интересных фактов о человеческом сердце
Зеленые бананы
Мыться каждый день - вредно
Шановні павлоградці!
 
 
Сервис
 
 
Реклама

 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:




Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?



Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах