Главное меню
 
 
Погода в Павлограде
GISMETEO: Погода по г.Павлоград
 
 
Дата / Время
 
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Свята України
 
 
Грудне вигодовування передчасно народжених дітей

За перше півріччя 2019 року у Павлоградському пологовому будинку народилося 626 дітей, з них недоношених - 31 малюк.

Передчасно народжені немовлята потребують особливого імунобіологічного захисту, забезпечення білками, вуглеводами, жирами, вітамінами, мікроелементами. При передчасних пологах грудне молоко має особливі поживні і енергетичні властивості. Так, молоко жінок, що народили передчасно, містить більшу кількість білка, поліненасичених жирних кислот, які необхідно для росту: розвитку організму недоношеної дитини, насамперед, для дозрівання центральної нервової системи.

Також, грудне молоко при передчасних пологах більш багате на вуглеводи, вітаміни А, Е, С порівняно з грудним молоко у жінок, що народили в строк. Дуже важливо, що грудне молоко у жінок при недоношеній вагітності містить більше мікроелементів, необхідних для розвитку дитини, а саме: заліза, хлору, цинку, міді, йоду.

Таким чином, сама природа забезпечила фізіологічну доцільність годування недоношених дітей грудним молоко їхніх матерів. Водночас, враховуючи більш інтенсивні темпи росту передчасно народжених немовлят, порівняно з тими, що народились в строк, існує необхідність додаткового забезпечення білками, деякими мікроелементами і вітамінами, особливо дітей з масою тіла менш ніж 1500 г.

Постає друге важливе питання щодо способу годування передчасно народжених дітей. Рефлекс ковтання сформовано вже протягом періоду внутрішньоутробного розвитку, починаючи з 18-20 тижня вагітності. Рефлекс смоктання формується у внутрішньоутробного плоду з 22-24 тижня вагітності, водночас при народженні дитини з терміном вагітності 24-30 тижнів рефлекси смоктання і ковтання ще не сформовані таким чином, щоб забезпечити можливість самостійного ентерального харчування. Тому у недоношених дітей з терміном вагітності до 31-32 тижнів використовується зондове годування материнським молоком.

Залежно від стану дитини при народженні, можна годувати з чашечки материнським молоком з добавлянням білкових добавок.

При виходжуванні і грудному годуванні передчасно народжених немовлят з терміном вагітності 30-36 тижнів доцільно використовувати метод кенгуру, який забезпечує контакт шкіра до шкіри матері дитини, синхронізацію біоритмів матері і дитини, які склалися ще протягом внутрішньоутробного періоду. Метод кенгуру зберігає тепло дитини і зменшує її енергетичні витрати, що забезпечує більш швидкий ріст дитини і кращий психоемоційний розвиток.

Координація смоктання і ковтання у немовлят формується з 32-34 тижнів вагітності.

Новонароджених з терміном вагітності 34-36 тижнів масою тіла більш 1800 г можна прикладами до грудей матері.

Питання вигодовування передчасно народжених дітей не мають однозначного вирішення. Існує думка, що при вигодовуванні недоношених дітей молочними сумішами діти мають краще кількісне забезпечення харчовими елементами, що зумовлює більші темпи фізичного розвитку. Водночас є дані, що стимуляція фізичного розвитку і росту у дітей на штучному вигодовуванні не супроводжується адекватним нервово-психічним розвитком дитини.

Слід зазначити, що грудне молоко для передчасно народжених дітей, особливо з терміном вагітності 28-32 тижні, є імунобіологічним захистом шлунково-кишкового тракту, профілактикою інших інфекцій травного каналу і організму дитини в цілому.

Таким чином, грудне молоко матерів, що народили своїх дітей достроково, є «золотим стандартом» годування недоношених немовлят, стандартом профілактики захворюваності і оптимального психоемоційного розвитку передчасно народжених дітей.


Зав. дитячим відділенням
КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ПМР»
Наталія Костянтинівна Кошелєва

Похожие новости:

Роль родини у грудному вигодовуванні
Грудне вигодовування передчасно народжених дітей
 
 
Сервис
 
 
Реклама

 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:




Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?



Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах